Ayla Filminin Oscar Yolculuğu Başladı

Ayla Filminin Oscar Yolculuğu Başladı! Türkiye’nin bu yıl yapılacak olan Oscar Ödül töreni için ” yabancı dilde en iyi film ” ‘AYLA’ filmi oldu. Yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı ve 90. Oscar Ödül töreninde “yabancı dilde en iyi film “ adayları arasında olup olmayacağı daha netlik kazanmamış  olsa da Oscar Ödül törenleri için küçük ama sinema ve Yaşilçam için büyük bir adım olabilir.

Ayla

Türkiye sinema sektörünün temsilcileri tarafından kullanılan oylarla Oscar’a “yabancı dilde en iyi film” dalında Türkiye temsil etmek üzere seçilen filmin nasıl bir performans göstereceği merak konusu. Şimdiden Ayla filminin 4 Mart 2018‘de gerçekleşecek olan Oscar Ödül töreninde yarışıp yarışamayacağı netlik kazanmamış durumda olsa da filmin oyuncu kalitesinin hiç kuşkusuz çok iyi olduğunu söylemek gerekir.

Ayla Filmi Oyuncuları

Ayla filmi, sizinde daha önce ki yazılarında da okuduğunuz gibi 1950’lerde  Kore Savaşı’na katılan Türk Astsubaylarından Süleyman dedemiz Süleyman Dilbirliği ile savaşta ailesinin kaybetmiş ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın sevgi dolu gerçek hikayesinden yola çıkılarak beyazperdeye uyarlanmıştır. Filmin kahramanlarından Ayla ve Süleyman dedemizin halen hayatta olduğu ‘Ayla’ filmi yer, zaman, din, ırk ve dil tanımadan insanların nasıl da gerçek bir sevgiyle buluşabileceğini ve savaşın yaratmış olduğu kötü koşullara rağmen gerçek insanlığın nasıl da bir bütünleyici olabileceğini Türk insanın yüce gönüllüğünü ve ruhunu yansıtan bir gözle sinemaseverlere anlatıyor.

Ayla Ne Zaman Vizyona Girecek?

‘Ayla’ savaşın acı koşullarına rağmen dünyanın öbür ucunda hem Türkleri hem Güney Korelileri hem de Amerikalıları aynı duygularda bir araya getiren ay yüzlü kız Ayla ile yıldızlı bir askerin tarihin destansı hikayeleri arasında yerini almış 65 yıllık gerçek bir hikayeyi anlatıyor.

Can Ulkay’ın yönetmenliğini  Mustafa Uslu’nun yapımcılığını üstlendiği Ayla filminin mzüklerini de Fahir Atakoğlu’nun imzası ve Elif Dağdeviren’in danışmanlığını yaptığı Ayla, İsmail Hacıoğlu ve Eric Roberts gibi zengin oyuncu kadrosu ile Oscar yolcuğuna başladı!

Ayla Poster

Ayla filminin tam oyuncu kadrosu şu şekilde:

İsmail Hacıoğlu, Kim Seol, Çetin Tekindor, Lee Kyong-Jin, Ali Atay, Murat Yıldırım, Taner Birsel, Altan Erkekli, Meral Çetinkaya, Damla Sönmez, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Sinem Uslu, Eric Roberts, Cade Carredine, Kim Byoungsoon, Johnny Young, Mehmet Esen, Caner Kurtaran, Burç Kümbetlioğlu, Duygu Yetiş, Ali Barkın, Nilgün Kasapbaşoğlu, Mine Teber, Esra Dermancıoğlu, Toygan Avanoğlu, İlber Gürtunca gibi birbirinden değerli ulusal ve uluslararası yıldızla Oscarlar’da ülkemizi temsil etmeye hazır ve nazır olduğunu gösteriyor. “yabancı dilde en iyi film” dalında aday olup olamayacağı kesinleşmese de yolun ve bahtın açık olsun Ayla diyor ve Oscar’ı beklemeye başlıyoruz.

Şans ve Oscar bizimle olsun!
#koregezisi

Facebook
Instagram
Pinterest
Youtube
Twitter

 

Share This Story

Duyurular

You May Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.