Güney Kore’de 2016 Yılının En İyi 20 Kpop Şarkısı

2016 Yılının En İyi 20 K-pop Şarkısı

Güney Korenin 2016 yılındaki en iyi 20 kpop şarkısı bu yıla öyle yada bir şekilde damgasını vurmuş, alışveriş merkezlerinde bangır bangır çalınmış, albümler çok satmış, güzel sanatçılar ve sanatçı gruplarından oluşan küçük bir liste ile karşınızda. Bu yılın esasında en trend grupları Twice, BTS ve I.O.I olurken veteran diye adlandırılan eski gruplardan ise SHINee ve Wonder Girls oldu. Ayrıca muhteşem geri dönüşleri ile de Sechs Kies ve Ladies’ Code ‘u da unutmamak lazım.

2016 Yılının En İyi 20 Kpop Şarkısı

20. Twice – Cheer Up
2016 yılında Kore’nin en çok dinlenen şarkısı? Twice- Cheer UP ? Belki olabilir ama nakarat kısmındaki ” shy shy shy” ve ” cheer up” kısımları ile 7’den 70’e herkesin dilinde bu şarkı. Hatta dansları da baya tatlış belki bu yüzden seviliyorlar.

19. Sechs Kies, “Three Words”
2000 yılından sonra aniden dağılan boy band grubu Sechs Kies 2016 yılında  YG Prodüksiyon şirketi çatısı altında yeniden bir araya geldi ve 2016 yılında efsane geri dönüşü ile 2016 yılındaki en iyi 20 Kpop şarkısından birisi oldu.

18. Brave Girls, “Deepened”
K-pop’ın süper prodüksiyonurlarından Brave Brothers’ın yine aynı adı taşıyan 2016 ‘nın en iyi kız gruplarından birisi olan Brave Girls – Deepened ‘da 2016 en iyi 20 Kpop şarkısından bir tanesi.
Esrarengiz başlangıçları ve ateşli dansları ile melankolik melodilerin kraliçeleri Brave Girls.

17. Nell, “Dream Catcher”
Güney Kore’nin indie rock gruplarından bir tanesi olan Nell – Dream Catcher şarkısı ile enerjik ve bir o kadar heyecanlı güzel bir şarkı.

16. Ladies’ Code, “Galaxy”
2014 yılında yaşanan trafik kazasından sonra iki üyesini kaybeden grup Ladies’ Code 2016 yılında R&B pop şarkıları ile yeniden bir araya geldiler. Galaxy şarkısı ile 2016 yılının en iyi Kpop şarkılarından bir tanesi oldular.

15. Han Dong Geun, “Amazing You”
The Great Birth yarışmasının kazanan yarışmacısı Hang Dong Geum, “Amazing You” şarkısı ile Kpop listemizdeki yerini alan şarkılardan bir tanesi. Henüz 23 yaşında olmasına rağmen gelecek vaat eden sanatçılar arasında gösteriliyormuş. Demedi demeyin!

14. Fei, “Fantasy”
Miss A üyelerinden birisi olan Fei çıkardığı solo şarkı “Fantasy” ile 2016 yılının en iyi kpop şarkılarından birisi.

13. GFriend, “Rough”
GFriend 2016 yılında zirvedeki kız gruplarında ve “Rough” şarkısı ile iyi çıkış yakaladılar. 6 güzel kızdan oluşan grup keman ve kpop’u sentezi ile öne çıkıyor.

12. B1A4, “A Lie”
Uyumlu olarak yapılan her işte olduğu gibi B1A4 grubunun yüksek kalitede işler çıkarmasındaki en büyük etken uyum diyebiliriz. “A Lie” şarkısı ile rock-pop uyumunu en iyi şekilde görebileceğimiz örneklerden birisi.

11. I.O.I, “Very Very Very”
11 genç kızdan oluşan I.O.I grubunun dillere pelesenk olan şarkısı “very very very” ile geleceğin en çok dinlenecek grupları arasında gösterilmeye başladı. Gangnam Style gibi bir PR çalışması olmadan geleceğe damga vurabilecekler mi bakalım 🙂

10. SHINee, “Tell Me What to Do”
Erkek Kpop gruplarının veteranı, emektarı, ne bileyim işte her yaptığı şarkıda trend listesine giren Kore’nin elektro pop grubu. Listede 10 numarda yer alırken şarkısının adı SHINee – Tell me what to do.

9. Heize & Dean, “Shut Up and Groove”
Heize Korenin en yetenekli kadın sanatçılarından bir tanesi olarak gösteriliyor. Hem şarkı sözü yazıyor hemde söylüyor. Bu yıl eğlenceli R&B şarkıları ile ön plana çıktı. Dean ile beraber söyledikleri bu şarkıda Dean’in şarkıyı sadece mırıldanıyormuş gibi olduğunu hissedebilirsiniz. Bu da Heize’nin yeteneğinin öne çıkmasına neden oldu diyebiliriz. O zaman 9 numara Heize &Dean – Shut up and Groove

8. Urban Zakapa, “I Don’t Love You”
Urban Zakapa – I don’t love you şarkısında duygusallık, kırılganlık, red yemene ve hüzün gibi duygusal şeylerin hepsine karşılaşabilirsiniz. Ortaya karışık güzel bir single şarkı olmuş.


7. Taeyeon, “11:11”
Taeyeon  2015 yılındaki solo albümü “I” dan sonra “Rain” ile potansiyelini göstermiş, “Why” ile de başarısı katlanarak devam etmiş bir şarkısı. Ama bu yıl ki şarkısı “11:11″ile en iyi başarısını elde etmiş görünüyor.


6. Live, Sik-K, Punchnello, Owen Ovadoz, Flowsik, “Eung Freestyle”
Live, Sik-K, Punchnello, Owen Ovadoz and Flowsik – “Eung Freestyle” yılın en etkileyici ve çarpıcı şarkılarından bir tanesi. Bir sürü hip-hop şarkısı içerisinden bu yıl öne çıkmayı başarmış güzel bir Kpop şarkısı.

5. BTS, “Blood Sweat & Tears”
BTS- Blood Sweat & Tears şarkısı ile yılın en çok kullanıcıya ulaşan Kpop şarkılarından bir tanesi. Elektronik hip-hop tarzı şarkıları ile global pazara gözlerini dikmiş durumdalar.

4. Blackpink, “Whistle”
Blackpink YG Entertainment çatısı altında ilk defa sahneye çıkan kız grubu olarak bu yıl çıkış yaptılar. YG bildiğiniz gibi PSY ve BIGBANG’inde yapımcı şirketi. Whistle şarkısı ile baya bir ses getirdiler bu yaz hemen hemen her eğlence mekanının vazgeçilmez çalma listelerinde yer alıyorlar.

3. EXO, “Monster”
2016 yılının en çok albüm satan Kpop grubu, EXO. Monster şarkısıda bu grubun bu yıl ki en iyi şarkılarından bi tanesi, EXO-Monster ile listede 3. sırada yer alıyor. Efsanelere inanı bu çocuklar baya başarılı 🙂

2. Wonder Girls, “Why So Lonely”
Wonder Girls,  2015 yılında en iyi K-pop albümü yapan grub 2016 yılında da yarattıkları konsept çalışma ile 70’ler hissiyatı yaşattılar. Why So Lonely şarkısı ile  efsane geri döndü gençler raad olun dediler! 2016 yılının 2  numaralı en iyi K-pop şarkısı Wonder Girls – Why So Lonely.

1. Zico, Crush & Dean, “Bermuda Triangle”
Veeee geldik  2016  yılının en iyi K-pop şarkısına. Zico, Crush & Dean – Bermuda Triangle ile zirvede. Hip-hop ve R&B tarzındaki bu şarkı ile bu yıl K-pop içerisinde her zaman olduğu gibi hip-hop’ın yükselişini görüyoruz.  Dinamik melodisi ile yılın en hit şarkısı tüm k-pop sevenlere gelsin!.

2016 Yılının en iyi 20 K-pop şarkı listesi billboard.com yayınladığı k-pop listesinin Türkçeleştirilmiş halidir. Çünkü hali hazırda K-pop ile ilgili çok fazla bir bilgim yok eğer  sürç-i lisan etmişsem affola! Ben şarkıların hepsini dinledim. Benim bir numaram  Twice- Cheer Up 🙂 Eğer sizinde benim bir numaram şu diyorsanız hemen yorum kısmına yorumlarınızı yazabilirsiniz!

Güç ve Müzik Sizinle Olsun!
#koregezisi

Facebook
Instagram
Pinterest
Youtube
Twitter

Summary
Article Name
2016 Yılının En İyi 20 K-Pop Şarkısı
Description
Güney Korenin 2016 yılındaki en iyi 20 Kpop şarkısını seçtik. Güney Kore ve Kore müziği denilince akla gelenlerden birisi olan Kpop'ın 2016'daki en iyileri.

You May Also Like

6 Comments

 1. 1
 2. 3
 3. 4

  Arkadaşlar bence en iyi EXO çünki çok kısa zamanda dünyaca ünlü oldular .Hatta araplar bile onları dinliyor.Bu çok ilginç değilmi?Araplar ve müzik.Ama bu EXO için imkansız deyil.EXO insanda bağımlılık yaratıyor.Ben BTS da seviyorum ama EXO bir numara her zamanda öyle olacak .Fikrime saygı lütfen.EXO’nu hiç bir grup geçemez.Türkler bile artık EXO’ların şarkılarına benzer şarkı yazıyor.Bence EXO yüzünden kpop grupları dağılacak ve EXO var olana kadar album satışı her zaman zirve yapacak ve her zaman onlar TOP 1 olacak.Bana göre EXO’dan sonra BTS ola bilir . Ama onların üyeleri hiç adamın içine sinmiyor. Yakışıklıda değiller.EXO da ise taş gibi 12 çocuk var.Hepsi de bir birinden yakışıklı.

 4. 5

  Bana soracak olursanız Bangtan sonyeondan (BTS) grubunu hiç bir grup geçemez asla ve katta. Bangtan sonyeondan grubuna hak ettiği ilgi gösterilmiyor.
  Bangtan sonyeondan’ı sevmek için 5 neden:
  -Çok yakışıklılar (bütün erkek kpop guruplarından)
  -Sesleri muhteşem
  -Koreografileri olağan üstü
  -Çok sempatikler ve cana yakınlar
  -Çok yetenkliler

  Tabiki BTS grubunu sevmek için bir sürü daha neden var

 5. 6

  arkadaşlar kesinlikle bts açık konuşucam ben ilk btsyle not oday şarkılarıyla tanıştım ve cidden hoşuma gitti ama kliplerinde bana sadece yakışıklı gelmişlerdi daha sonra bagtan videolarını izleyince cidddi nalamda çoık sevdim bu kadar cana yakın ve samimi bir grup asla olamaz ben bazen bazı ünlülerin gerçekten tuvalete gidip gitmediklerini bile düşünürdüm ama bts o kadar cana yakınki şarkılarıda efsane bence bts daima herzan zirvede ve 1 numara

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.