Ayla Filmi – Pek Yakında Sinemalarda!

Ayla Filmi

Ayla Filmi 2017 yılında vizyona girmesi planlanan ve yaşanmış pek çok hikayeyi sinema severlerle buluşturacak olan Türk filmi. 1950 yıllrda Kore savaşına katılan Türk birliğinden Süleyman Astsubayımız savaş alanında küçük bir kız çocuğu bulur. 5 yaşlarında olan bu kız çocuğu yetimdir ve nereye gideceğini bilmediği için Astsubayımız kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Ayla birliğin neşesi ve eğlencesi olurken kısa sürede Süleyman Astsubay ve Ayla baba-kız gibi olurlar. Lakin 15 ayın sonunda Türk birliğinin ülkeye geri dönmesi kararı çıkar. Ayla’yı bırakıp geri dönmek istemeyen Astsubayımız her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz ve küçük Ayla’yı geride bırakmak zorunda kalır. Ayla yetim kaldığı için yetimhaneye yerleştirilir ve son vedalarında birbirlerine buluşmak için söz verirler.
Kore savaşı sırasında daha Ayla gibi bir çok çocuk yetim kalmıştır ve Türk birliği buradaki çocuklar için bir okul bile hazırlar. “Ankara ilk Okulu” burada çocuklara Türkçe şarkılar ve okuma yazma öğretilir. Hatta şuan hayatta olan ve o okulda okumuş olan kişiler Türkçe şarkıların bazılarını hatırlıyorlar.
Filmin içeriği, bir yaşanmışlığı ve gerçek hikayeleri ele almasından dolayı mıdır yoksa usta oyunculardan oluşan çok kaliteli bir ekip dolayı mı bilmiyorum ama merakla bekliyorum.

Ayla Filmi Oyuncuları ve Yönetmeni

Ayla filmin yönetmenliğini Can Ulkay yaparken, Ayla’nın senaryosunda ise Sınav, Uzun Hikaye, Kavak Yelleri, Doludizgin Yıllar’ın da senaristliğini yapmış Yiğit Güralp üstlenmiştir. Başrollerini Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu ve Ali Atay’ın paylaştığı filmin kadrosunda ayrıca Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk Uslu gibi önemli oyuncular yer alıyor. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu üstleniyor. Ayla’nın çocukluk rolünü ise daha önce Güney Kore’de yayınlanan ” Answer Me 1988″ dizisindeki çocuk oyuncu Kim Sul oynarken, Ayla’nın ilerleyen yaşlarındaki rolünü Koreli oyuncu Lee Kyungjin oynayacak.

Ayla'nın Çocukluğu Kim Seol

Ayla’nın Çocukluğu Kim Seol

Ayla'nın Çocukluğu Kim Seol

Ayla’nın Çocukluğu Kim Seol

Ayla ile ilgili yeni haberler ve fragmanlar geldikçe buradan yazımı güncellemeye devam edeceğim. Umarım Kore’de de vizyona girer. Şimdiden oyuncusundan, set işçisine kadar emeği geçen herkese teşekkür etmek lazım. Güzel bir film olacağa benziyor.

Güç ve Ayla Sizinle Olsun!
#koregezisi
Facebook
Instagram
Pinterest
Youtube
Twitter

Summary
Article Name
Ayla Filmi
Description
Ayla Filmi Kore savaşında yaşanmış gerçek bir hikayeyi anlatır. Bu ay yüzlü kız Ayla ile Türk Astsubayının hikayesidir. Ayla Filmi 2017'de sinemalarda!

Share This Story

Türkiye - Kore

You May Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.