Güney Koreye Giden Turistlere Galaxy Note 5 Ücretsiz

Evet evet yanlış duymadınız Güney Koreye giden turistlere Galaxy Note 5 ücretsiz. Geçtiğimiz haftalarda Kore Turizm Bakanlığı tarafından duyurusu yapılan “Enjoy Mobile Korea For Free” kampanyası resmen hayata geçti. Kore Turizm Organizasyonu İstanbul Ofisi tarafından yapılan resmi açıklamayı aynen yazıyorum;

“Kore Turizm Organizasyonu, Samsung ve SK Telekom ile iş birliği yaparak Kore’yi ziyaret eden turistler için son model akıllı telefon tecrübe etme fırsatı tanıyor. “Enjoy Mobile Korea For Free” kapsamındaki bu kampanya 15 Mart’ta başlatıldı ve Aralık’ın sonuna kadar devam edecek.

Etkinlik İle İlgili Detaylı Bilgiler:

Süre: 15.03.2016-31.12.2016
Başvuru: emk.visitkorea.or.kr ‘dan başvuru yapabilir, başvurunuzun kabul edilip edilmediğini de bu adresten takip edebilirsiniz.
Başvurunuz Kabul Edildiğinde;
-Ücretsiz kiralık Samsung Galaxy Note 5 akıllı telefonunu ödünç alabileceksiniz. (Sadece 5 günlük kiralanıyor. Akıllı telefonu 5 gün bitiminde tekrar teslim etmeniz gerekiyor.)
-5 gün kullanabileceğiniz akıllı telefonda günlük 1GB ile sınırlı internet olacak.
-Kore’de tüm yurt içi arama ve mesajlarınızı da 5 gün boyunca ücretsiz gerçekleştirebileceksiniz. Ayrıca bu telefonla yurtdışından arama ve mesaj da alabileceksiniz. (Yurtdışına arama ya da mesaj gönderilmiyor sadece arama ve mesajlar alınabiliniyor.)
-Aynı zamanda bu telefonlarda Kore Turizm hakkında bilgi sahibi olacağınız ‘Visitkorea App’ uygulaması da yüklü olacak. Bu uygulama ile gezmek istediğiniz yerleri, yol tarifleri, indirimli kuponlar vs bilgile edinebileceksiniz.
* Bu etkinlik zarfında her hafta toplam 250 turiste Samsung Galaxy Note 5 kiralanacaktır.

Akıllı Telefon Kiralama ve Teslim Etme
SK Telecom Roaming Center at incheon Airport

Yer: Başvurusu kabul edilenler; Incheon Uluslararası Havalimanı 1. Kat 10-11 nolu kapının arasında bulunan SK Telecom Roaming Center’dan akıllı telefonları 5 günlüğüne ödünç alabilecekler.
Çalışma Saatleri: 06:00-22:00

Kira için gerekenler: Pasaport ve rezervasyon başvuru numarası (başvuru yaptığınızda alacaksınız), yurt dışında kullanabileceğiniz Kredi Kartı (Kredi kartı önlem amaçlı istenmektedir. İçerisinden herhangi para çekimi olmayacaktır.)
Teslim için gerekenler: Pasaport, Kiralanan akıllı telefon, Kredi Kartı

* Size verilen 5 günlük süreyi geçmemeniz gerekmektedir. Teslim tarihini mutlaka iyi kontrol etmelisiniz.”

Yav efendim bu haber nerden bilelim doğru mu, değil mi diyenler içinde kaynakçıyı şuraya bırakıyorum (https://www.facebook.com/ktoturkey/posts/1723749951176928:0)

Yukarıda da belirtildiği gibi önce ilgili sayfaya girip (emk.visitkorea.or.kr) başvuru yapmanız gerekiyor ve oradan takip edip kazanıp kazanamadığınızı öğrenebilirsiniz. Burada en çok dikkat etmeniz gereken aman diyeyim 5 günü geçirmeyin yada  telefonu kaybetmeyin çünkü cezası yaklaşık olarak 900.000 Won (won Korenin para birimi) yani yaklaşık olarak 2240 TL yapıyor. Yani şimdi durduk yere kredi kartınızdan 2240 TL bi anda çekilmesin, yüreğinize inmesin. Başvuru yapacak arkadaşlar bunu dikkate alırsa diğer şeyler zaten teferruat 🙂

Aramızda Koreye gitmek isteyen veya yakın zamanda gidecek olan var ise bi şansını denesin hatta telefon kullanmayı hak eden 250 kişiden birisi olursa irtibatta olalım ondan bir selfie isteyeceğim Namsan Kulesine karşı 🙂

Herkese bol keyifli günler,
Gezmek özgürlüktür!

#Koregezisi

Bu arada bu tarz duyuru ve Kore ile ilgili etkinliklerden haberdar olmak için bizi takip edin!
https://facebook.com/koregezisi
https://www.instagram.com/koregezisi/
https://twitter.com/koregezisi

Share This Story

Duyurular

You May Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.