1 Dolar’a Seul Gezisi

1 Dolar’a Seul gezisi mümkün mü? Yada yok artık Lebran James, nasıl ya? Gibi tepki veren arkadaşlar olabilir. Tamamı olmasa da Seoul istasyonu ve çevresinde mümkün. Seul’de gezilecek yerler listesinde eğer Seoul istasyonu ve civarı yoksa hemen yazın listenize öksüz kalmasın. Şimdi bu tur yada etkinlik yada bireysel gezmece diye adlandıracağımız olay tamamen şahsa bağlı olup internet’ten yani tam şuradan tarihini ve saatini seçerek satın alabileceğiniz bir bireysel etkinlik. Daha önce bahsettiğim Seoullo ve çevresini kapsıyor. Seullo 7017 nedir? diye soranlar hemen okuyabilir.

Yabancılara özel olan bu etkinliğin normal şartlardaki fiyatı 35$ civarında ama şuan 18 Temmuza kadar 1$’a satışa sunmuşlar, çok da güzel olmuş. Bu 1$’lık işlem sonunda size 3 ayrı kupon veriyorlar. Birinci kupon 5.000 won (4.7$) civarında bir kahve kuponu. İkinci kupon 9.000won (8.5$) ‘a çok güzl bir bibimbap yiyebileceğiniz yemek kuponu ve son kupon 10.000won(9.4$) olup hediyelik eşya mağazası kuponu.

Seoullo Hediye Kuponları

Genel olarak baktığımızda 1$’a bunların tamamını almak yada yapmak mümkün değil ama hani vaktiniz varsa ve de bi göreyim gezeyim derseniz şiddetle tavsiye edilir.

Gelelim ikinci aşamaya 1$’a satın aldıktan sonra sizden yapmanız gereken bir şey daha isteniyor #onemoretrip ve #seoullo7017 hashtag’i ile instagramda bir adet fotoğraf paylaşmanız. Tabi bu fotoğrafı oraya gitmeden önce veya size verilen çanta, kupon vs onların fotoğrafınıda çekip orda paylaşabilirsiniz.  Ben aşağıdaki görseli eklemiştim 🙂

Fotoğrafı görevliye gösterdikten sonra size yukarıda gördüğünüz seti verecekler. Bu arada bu kuponları ve seti Seoullo Traveller’s Cafe’den alacaksınız oraya ulaşmak için Seoul istasyonu 8.çıkıştan çıkıp soldan hemen karşıya geçiyoruz. Yürüyen merdivenlerin hemen arkasında kuytuda kalıyor biraz kafanız karışmasın  ve merak etmeyin diye söylüyorum kuytuda ama çok basit bir yerde!

Ne Yapalım, Nasıl Gezelim?

Seoullo Hydrangea Bread

Öğle vakitleri güneşin en tepede olduğu vakitlerde sakın gezmeyin, pişersiniz. Öğlen saat 4 gibi başlayın gezmeye önce kahvenizi alın buz gibi. Ardından kahveyi aldığınız yerin tam tersi yönünde geri dönün ve yolun sonundaki Namdeamun markete gidin, Namdemun market bizim Tahtakale, Mercan Yokuşu, Mısır Çarşısı gibi toptan ve perakend hediyelik eşya alacağınız bir yer. Orayı gezmek beni yorar ben sonra bakarım hediye eşya alırken bakarım derseniz. Kahvenizi içtikten sonra dümdüz yol boyu yürümeye ve Seoullo’nun keyfini çıkarmaya bakın 🙂 Yolun sonuna geldiğinizde sol taraftan aşağı inip ağaçlı yolun sonundaki Bibimbap dükkanı sizi bekliyor olacak. Bibimbap’ınızın yanında ikram olarak Makgoli servis ediyorlar, eğer alkol kullanmıyorsanız almanızı tavsiye etme. Zira kendileri Kore’nin geleneksel içkilerinden bir tanesi oluyor.

Seoullo Bibimbap

Son olarak elinizdeki hediyelik eşya kuponu ile 10.000’luk bir şey alabilirsiniz. Ben bir tane kupa aldım 🙂

Seoullo Hediyelik Eşya

Geldik sona, hemen hemen 3 saate yakın süren bu bireysel turun ardından umar güzel anılar ve karnınız doymuş bir şekilde kalacağanız yere dönersiniz.

Mutluluk ve Güzel bir tatil sizinle olsun!
Facebook
Instagram
Pinterest
Youtube
Twitter

 

Summary
Event
One Dollar Goes Far
Location
Seoullo 7017,Seoul
Starting on
Haziran 26, 2017
Ending on
Temmuz 18, 2017
Güney Kore'nin başkenti Seul'de gezilecek yerler listesindeki gözde noktalardan birisini 1Dolar'a gezmek ister misin? 1 Dolar'a Seul gezisi. #koregezisi

Share This Story

Seul

You May Also Like

1 comment

  1. 1

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.