Kore’de Dil Okuluna Kayıt İçin Gerekli Evraklar

Kimpo Üniversitesi Dil Okulu

Gençler ve daima genç kalan, hayatının dönüm noktasına gelenler, bir dil daha mı öğrensem diyenler,  uzak doğu olsun, “oppa gangnam styla” olsun diyenler “Kore’de Dil Okuluna Kayıt İçin Gerekli Evraklar” yazım sizin için. Yazının girişindeki küçük nükteyi çok fazla dikkate almayınız zira Korece öğrenmek isteyen herkese için yazdım 🙂 Bu yazıyı paylaşmamda ki en büyük etken siz sevgili okuyucuların Korece ile ilgili ve okulla ilgili gelen sorularına cevap niteliğinde olsun veya ilerde gelmek isteyen arkadaşlara yardımcı olsun diye fikir vermek amaçlı olduğunu belirtmek isterim.

Dil okula kayıt yaptırmak için araştırma yaptığım dönemden biliyorum okulların büyük bir bölümü hemen hemen aynı evraklı toplamanızı istiyor, zira sonuçta aynı göçmenlik ofisine başvurup vize alıyorsunuz. Bundan dolayı daha net ve açık bir fikir vermesi açısında şuan okumakta olduğum Kimpo Üniversitesinin dil okulu için kayıtta gerekli evrakları nelermiş örnek olarak onları paylaşacağım.

Kimpo Üniversitesi Korece Dil Okulu

“Dil Okulu’nda Eğitim İçin Gelecek Öğrenci;

3 ay ve daha az süre için;

*Başvuru formunun doldurulmuş çıktısı
*Pasaportun resimli sayfasının çıktısı

**3 aydan daha az eğitim alacak öğrenciler Kore’ye vize almadan giriş yapabildikleri için bu 2 belgeden başka bir belgeye ihtiyaç yoktur.

3 ay ve üzeri süre için;

*Başvuru formunun doldurulmuş çıktısı
*Pasaportun resimli sayfasının çıktısı
*Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi (Öğrenci ve öğrencinin anne-babasının kimlik fotokopisi)
*Anne ve baba gelir belgesi (maaş bordrosu vb)
*Nüfus kayıt örneği
*En son okuldan alınan transkript
*En son okuldan diploma
*Biyometrik fotoğraf (3×4 cm) 2 adet
*Bankada öğrenci adına olan hesapta en az 10,000 USD olduğunu gösteren dekont
**Transkript ve diploma gibi belgelerin noterden damgalı bir şekilde Korece veya İngilizce’ye çevrilmiş olması gerekmektedir.
**Başvuru formunu istediğiniz takdirde sayfadan mesaj atarsanız size direkt olarak yollayabiliriz.

D-4 Vizesini Uzatmak İçin Gerekli Belgeler

1.Vize Uzatmak İçin Başvuru Belgesi
2.Öğrenci Belgesi
3.Transkript
4.İkamet Belgesi
5.Hesapta 5,000,000 KRW Olduğunu Gösteren Dekont
6.Başvuru Ücreti (60,000 KRW)

***2, 3 ve 4. belgeler okulumuzdan temin edilmelidir.
Bu kadar çok belge istenmesinin sebebi; Kore Devleti öğrencinin Kore’ye gelip eğitim görmesi için bu belgelerin olmasını zorunlu kılmasıdır. Bu sebeple, bu belgelerde eksiklik olması okulumuzda eğitim görmeniz konusunda çok büyük sorun oluşturmasa da, Konsolosluk ya da Elçiliğe yaptığınız başvuru kabul edilmeyebilir.”

Yukarıda paylaşmış olduğum bilgilerin tamamı http://tr.kimpo.ac.kr/ sayfasından alınmıştır. Eğer aramızda Korece için dil okulu arayanlar ve nereye tercih etmeliyim diyenler var ise Kimpo’yu tavsiye ederim. Zira dil okulu eğitimi ve uluslararası ofisin öğrencilere karşı yapmış olduğu yardım sever tutumlarını başka hiç bir okulda görmedim. Bunun için istediğiniz kadar referans verebilirim 🙂 Ayrıca Kimpo’da Türk öğrenciler için özel bir indirimde var. Dil okulunu ve okul genel detaylarını bir sonraki yazımda paylaşacağım. Şimdilik beni takipte kalın 🙂

Eğitim ve Mutluluk Sizinle Olsun!
#koregezisi

Yazı, fotoğraf ve yapmış olduğum duyurulara daha hızlı ulaşmak için beni takip edin! 🙂
Facebook
Instagram
Pinterest
Youtube
Twitter

Share This Story

Korece

You May Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.