Kore Gezisi Nedir?

Kore Gezisi Nedir?
Kore Gezisi Nedir?

Kore Gezisi Nedir?

Kore Gezisi

Kore Gezisi, Ne Yapar? Nedir Olayı ? Sen hayırdır… diyen arkadaşlar için kısaca açıklayayım efendim. 🙂
Kore ile ilk kez 2002’de Dünya kupasında tanıştım. Turnuva bittikten sonra çokta bi numarasını göremediğimden dolayı nerede olduğunu bile unutmuştum, ama tabi o zamanlar daha Kore savaşı neymiş, neler yapmışız taaa oralara asker çıkarmışız vs bilmiyorum.  İlerleyen yıllarda 2004 yada 2005’de TRT’de Denizler İmparatoru ( Hae-sin ) yayınlanmıştı ve o dizi izlediğim ilk kore dizisi olarak tarihe geçmiştir 🙂  51 bölüm olması lazım, tamamını izlemiştim ama daha sonraları yayınlanan Saraydaki Mücevher vs o kadar ilgimi çekmedi izlemedim.

Kore Gezisinin nasıl ortaya çıktığı fikrine biraz daha derinlemesine bakacak olursak, 2002’de Hasan’ın Brezilyaya attığı golü, o statta keşke bende olsaydım hayali ile büyümüş birisi olan bendenizin Koreye çalım atma macerası diyebiliriz. Yani esasında sadece gezi değil hani içinde Koreden fotoğraflar? Korede nerelerde yemek yenir? Kore dizileri, Kore filmleri gibi aklınıza gelebilecek bir çok soruya cevap vermeye çalışacağım bir blog yazmaya karar vermemden dolayı ortaya çıkmış bir girişim.

Koreliler ile ilk kez 2012’de üniversite yıllarımda ( bu cümleyi yazacağım aklımın ucundan geçmezdi ama yazdım ” üniversite yıllarım” ) okuldaki Koreliler ile tanışmamla beraber bu çekik gözlü kankaların yarım adasına ilgim arttı. Okulda sürekli beraber takılmalar, gezmeler vs. derken hepsinin İstanbul rehberi gibi bir şey oldum. Ayıptır söylemesi İstanbulda gezilecek yerler, fotoğraf çekilecek noktalar, nerede yemek yenir konularında iyiyimdir. Lise yıllarında gezmediğim yeri kalmadı diyebilirim 🙂

İşte o günlerden sonra Kore ve Korelilerle olan bağlarım hiç kopmadı, o 4-5 çekik gözlü çocukla beraber ilk kez bir Koreli ile tanışmış oldum, daha sonra Koreden kim geldi ise okula onlarla tanıştım aynı şekilde yardımcı oldum.

Daha sonra aylardan Mayıs, 2013’ün ilk baharında, ıhlamurlar çiçek açtığı zaman içlerinden bir tanesine … ya da durun bu konuya sonra değineyim biraz heyecan yapsın. Hani Can Yücel abimiz demiş ya ” Tek bir kişi bazen bütün şehri sevdirebilir” diye. Benimki de biraz öyle oldu. Küçücük gözleri ile Dünyaya kocaman bakan çocukların ülkesini gezdim, gördüm ve sevdim.

Hayatımdaki Korenin yerini kronolojik sıra ile anlatmaya çalıştım. Şimdide  gördüğüm, gezdiğim ve beğendiğim yerleri sizinle paylaşmak istiyorum, elimden geldiğince sizlere Kore ile ilgili tecrübelerimi aktaracağım. Sürç-ü lisan ettiysem affola.

Kore Gezisi – Erdal.

Facebook
İnstagram
Youtube
Google+
Pinterest

You May Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.